Pozyskiwanie linków

Pozycjonowanie stron internetowych możemy podzielić na działania w obrębie witryny np. optymalizacja strony www oraz prace poza serwisem polegające głównie na pozyskiwaniu wartościowych linków przychodzących.

Po licznych aktualizacjach algorytmu Pingwin, którego głównym zadaniem jest badanie ilości i jakości linków prowadzących do strony, tanie i zautomatyzowane metody pozyskiwania linków przychodzących przestały być skuteczne. Są jednak sposoby, które przynoszą realne korzyści w zakresie linkbuildingu.

1. Bądź ekspertem w swojej branży.

Skutecznym sposobem naturalnego pozyskiwania linków przychodzących jest dostarczanie treści odpowiadającej na problemy użytkowników. Rzetelne odpowiedzi na pytania użytkowników przygotowane w formie poradników, artykułów lub wpisów blogowych pozwolą nam pozyskać wartościowe linki, które znajdą się przede wszystkim na forach dyskusyjnych.

2. Dodaj serwisu do katalogów stron.

W sieci dostępne są miejsca, w których zgromadzone są informacje na temat stron internetowych. Oprócz danych rejestrowych i teleadresowych w katalogach zamieszczane są linki do witryn. Warto jednak skupić się jedynie na wartościowych katalogach, dzięki którym pozyskamy linki dobrej jakości.

3. Współpracuj z innymi twórcami.

Linki do naszej strony na blogu, który regularnie aktualizowany jest o nowe wartościowe wpisy, będą wspomagać skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Współpraca z bloggerami w zakresie wspólnej realizacji recenzji, merytorycznych artykułów, czy porównań w zamian za coś, w czym się specjalizujemy, przyniesie korzyści dla obu stron.

Sposobów na pozyskanie wartościowych linków przychodzących jest znacznie więcej. Warto jednak skupić się na jakości linków, a nie ich ilości.